Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

kurdele

Ölçü Alma

Halı Ölçü Alma

Halılarınız fabrikamıza geldiğinde ölçüsü alınarak adınıza düzenlenen fiş doğrulanır ve sticker ile üzerine yapıştırılır, stickerlar sudan etkilenmediği için yıkama esnasında halı üzerinden çıkmaz, Ölçüsü alınan halılarınızı bir sonraki aşama olan ve halı yıkama işleminden bir önceki operasyon olan toz alma makinasının işlemleri için sıraya alınır.

Halı Toz Alma

Halı Toz Alma

Halı toz alma makinelerimiz ile yıkama öncesinde halılarınızın içinde haps olmuş toz ve tortuların yapışkanlı bir hale gelmemesi çamurlaşma gibi sorunların önüne geçmek, halınızı daha hijyenik şekilde yıkayabilmemiz için halı toz alma makinelerinde halılarınızın tozunu alırız.

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Üstün teknoloji halı yıkama makinalarımızda 10 adet halınıza zarar vermeyecek yumuş dokulu fırçalar bulunur, bu fırçaların bir kısmı soldan sağa bir kısmı sağdan sola dönerek halılarınızı temizler, makinamız kendinden şampuanlıdır, çeşitli zaman aralıkların da halınıza şampuan enjekte ederek köpüklü bir yıkama gerçekleştirir, ardından durulama işlemine geçer, bol su ile duruluma işlemi ile halınızı bir sonraki aşama olan halı sıkma makinemiz santrifüj işlemine hazırlar.

Halı Sıkma

Halı Sıkma

Halı sıkma makinaları işine sadık ve müşterilerinin halılarına özen gösteren firmaların kullandığı cihazlardır. Rulo tipi olarak tarif edilen santrifüj makinamız aynı anda 15 mt2 kalıyı kurutma öncesi sıkabilir içindeki tüm suların sıkılmasında büyük önemi vardır, bir halı yıkanmadan önce 15 kilo ise yıkandıktan sonra 50 kiloya çıkabilir, halı sıkma makinelerimiz halılarınız yıkandıktan sonra içindeki suyu tamamen dışarı akıtır bu sayede halınız tamamen sulardan arınmış olur hemde bir sonraki aşama olan kurutma odasına girdiğinde 1 gün gibi kısa bir sürede hızlıca kurur.

Halı Kurutma

Halı Kurutma

Halı kurutma odaları diğer makinaların bütçesi kadar maliyetli bir yatırımdır, firmamızın halı kurutma odası 100 metre kare olup, odanın içinde bulunan halı kurutma kliması sayesinde halılarınız organik bir şekilde kapalı alanda ve 30-40 derece sıcaklıkda 1 gün gibi kısa bir sürede kurumaktadır. Şuradan anlayabileceğiniz çok kısa bir dipnot düşmek istiyoruz, halı yıkama firmalarına verdiğiniz halıları size 3 gün ve üzeri süre veren firmaların sebebi, halı kurutma odaları olmamasından kaynaklanır, çünkü bir halı kurutma odası firmaya ve müşterilerimize zaman kazandırır.